REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNEGO„POCZTÓWKA O MŁAWIE”

„Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie.

To jest ojczyzna duszy.”

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNO-

PLASTYCZNEGO„POCZTÓWKA O MŁAWIE”

1. Postanowienia ogólne
  • Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej/ fotografii ukazującej piękno Mławy i jej najbliższej okolicy.
  • Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie.
  1. Cele konkursu
  • pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników;
  • wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej;
  • wyrabianie poczucia estetyki;
  • inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, grafiki i plastyki;
  • popularyzacja działań fotograficznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik fotograficznych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.
  1. Uczestnicy konkursu

W konkursie może brać udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Przewiduje się dwie kategorie wiekowe - konkurs plastyczny klasy 1-3 i fotograficzny klasy 4-7. Prace mogą być wykonywane dowolnymi technikami plastycznymi (kategoria klas 1-3) oraz fotograficznymi (kategoria klas 4-7).

1. Zasady udziału w konkursie
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny.
  3. Każda osoba biorąca udział w konkursie powinna dostarczyć projekt pocztówki o Mławie.
  4. Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi, które wcześniej nie były nigdzie publikowane ani nagradzane.
  5. Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie 10,5cm x 15cm lub 15 cm x 21 cm.
  6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podpisanie oświadczenia następującej treści:

OŚWIADCZENIE

1. Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Regulaminem Konkursu fotograficzno-plastycznego ”Pocztówka o Mławie” i akceptuje jego treść.
  2. Oświadczam, że przekazaną przeze mnie pracę wykonałem/łam osobiście.
  3. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb Konkursu.
  4. Prawa autorskie - przekazane prace przechodzą na własność Organizatora.

Data                                                                                      Podpis

1. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz pracy.
  2. Uczestnik przynosząc pracę oświadcza, że osoby znajdujące się na niej wyrażają zgodę na ich publikację.
  3. Miejsce i termin nadsyłania prac:
  4. Prace należy dostarczyć do szkoły w zamkniętych kopertach z napisem KONKURS - "Pocztówka o Mławie"  (pojemnik na prace konkursowe przy  głównym wejściu do budynku).
  5. Każda praca biorąca udział w konkursie musi być opisana w następujący sposób:
  • imię i nazwisko autora pracy, klasa.
  1. Termin składania prac upływa z dniem 30 kwietnia 2021 r.
  2. Jury
  3. Prace będą oceniane przez Jury powołane przez Organizatora konkursu, które wyłoni Laureatów.
  4. Decyzja Jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo odwołania się od niej.
  5. Nagrody i wyróżnienia
  6. W konkursie zostaną przyznane atrakcyjne nagrody dla laureatów najciekawszych prac.
  7. Szczegółowe informacje o terminie i miejscu wręczenia nagród będą podane poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS osobom zainteresowanym.
  8. Kryteria oceny:

Jury zwracać będzie szczególna uwagę na:

• oryginalne ujęcie tematu/motywu przewodniego konkursu.
  1. Postanowienia końcowe
  2. Organizator zastrzega sobie prawo przerwania, zmiany lub przedłużenia Konkursu w razie wystąpienia przyczyn od niego niezależnych.
  3. Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną automatycznie wyłączone z Konkursu.
  4. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego Regulaminu.
  5. Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny i biblioteka szkolna.

Data dodania: 2021-03-15 14:39:33
Data edycji: 2021-04-08 11:48:40